1 Ekim 2021 Cuma

Hgs bakiye yükleme, Bakiye yoksa ne olur

Özellikle ücretli yolları sürekli kullananların, geçiş ihlali cezası almamaları için her zaman hesaplarında yeterli bakiye bulunması gerekir. Bu da ancak sürekli olarak bakiyelerini takip etmeleri ile mümkündür. Çoğu zaman bir külfet halini alan bu durumdan kurtulmanın yolu ise, otomatik ödeme talimatı vererek hesapta sürekli olarak yeterince kredi bulunmasını sağlamaktır.

HGS BAKİYESİ VE CEZASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Otoyollarda ve boğaz köprülerinde nakit ödeme yapılan gişeler yoktur. Bu yollardan geçişler sadece HGS ve OGS ile yapılır. Sürücülerin bu iki sistemden birine abone olmaları gerekir. HGS aboneliği, bakiyesi sorgulama, ceza ödeme işlemleri PTT şubelerinden, anlaşmalı bankalardan ve epttavm.com internet sitesinden yapılabilir. PTT'ye ait HGS müşteri hizmetleri internet sitesi de, sürücülerin HGS abonelikleri ile ilgili tüm işlemleri online olarak yapabilecekleri bir kanaldır. HGS abonesi olmayanlar müşteri hizmetleri uygulamasından faydalanamazlar.

Eğer Hgs etiketinizi banka kanalı ile aldıysanız yeterli bakiye altına düşünce otomatik yükleme seçeneği ile kredi kartınızdan yükleme talimatı verebilirsiniz.Bakiye ve geçişlerinizi ise bankanın mobil uygulamasına girerek hgs bakiyenizi ve en son yaptığınız geçişleri görebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder